Aktualności

liczenie opłat

Jakie są opłaty i podatki przy kupnie nieruchomości?

administrator 22 lipca 2022

Jednym z ważniejszych priorytetów – obok metrażu i lokalizacji, który decyduje o zakupie danego mieszkania lub domu, jest jego cena. Podejmując decyzję o nabyciu konkretnej nieruchomości należy wziąć pod uwagę, że ostateczna kwota zostanie powiększona o koszty dodatkowe. Jak wysoki jest podatek od zakupu i jakie inne obciążenia trzeba będzie uregulować?

Więcej
klucz z brelokiem w ręku

W których dzielnicach Krakowa najlepiej kupić mieszkanie?

administrator 25 listopada 2021

Kupno nieruchomości to bardzo poważna decyzja i duża inwestycja, która niesie za sobą często konieczność zaciągnięcia kredytu i zgromadzenia środków na wkład własny na zakup mieszkania. Dlatego warto zapoznać się z zasadami, którymi należy kierować się podczas wyboru inwestycji, aby zakup spełniał oczekiwania inwestora, a mieszkanie zyskiwało na wartości z biegiem lat.

Więcej
Kraków

Jak znaleźć tanie mieszkanie w Krakowie?

administrator 8 lipca 2021

Szukając odpowiedniego dla siebie mieszkania w Krakowie musimy przede wszystkim skoncentrować się na tym, czego od niego oczekujemy. Tanie mieszkanie może oznaczać konieczność zgodzenia się na określony kompromis, jednak nie zawsze. Czasem będzie to lokal do remontu, innym razem nieco oddalony od centrum lub metraż nieco mniejszy niż pierwotnie zakładaliśmy. Jak w większości polskich miast, taki i tu musimy poświęcić nieco czasu na poszukiwania.

Więcej
klucze do mieszkania

Na co uważać przy kupnie mieszkania?

administrator 9 marca 2021

Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Taka inwestycja powinna być dobrze przemyślana, ponieważ osoby, które decydują się na kupno nieruchomości, zwykle zamieszkują tam na długie lata, a nawet na całe życie. Niektórzy twierdzą, że zakup mieszkania z rynku wtórnego niesie za sobą więcej ryzyk niż przypadku nieruchomości od dewelopera. Na co należy uważać przy zakupie mieszkania i jakie ryzyko niesie za sobą niedopilnowanie pewnych kwestii?

Więcej