umowa z agencją

Dlaczego warto kupić mieszkanie z biurem sprzedaży mieszkań?

administrator 24 marca 2022

Planując zakup nieruchomości, często nie wiemy, od czego zacząć i na co zwracać uwagę, aby potem nie żałować swojej decyzji. Dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalnego biura nieruchomości? Przeczytaj ten artykuł, aby się dowiedzieć!

Jak działa biuro nieruchomości?

Biuro sprzedaży mieszkań to inaczej firma zajmująca się pośrednictwem w obrocie nieruchomości, czyli w ich sprzedaży, kupnie, zamianie lub wynajmie. Agencja nieruchomości reprezentuje klienta, z którym ma zawartą umowę. Do głównych zadań pośrednika nieruchomości należy zebranie i prezentacja ofert sprzedaży mieszkań, przygotowanie niezbędnych formalności oraz sprawdzenie zgodności podpisanych dokumentów. Pośrednik najpierw znajduje mieszkanie, które będzie spełniało wszystkie oczekiwania klienta, a następnie pomoże w zakupie tej nieruchomości. Co obejmuje taką pomoc? To przede wszystkim udzielenie wsparcia w negocjacjach ze sprzedającym, sprawdzenie nieruchomości pod względem prawnym, zorganizowanie wizyty u notariusza w celu zawarcia umowy przedwstępnej i umowy przenoszącą własność. Często osoby kupujące mieszkanie rezygnują z pomocy pośrednika, z powodów kosztu, jakie za sobą niesie taka usługa. Każda agencja stosuje własny cennik i w dużej mierze zależy on od rodzaju i warunków umowy. Kupno nieruchomości przez biuro sprzedaży jednak nie zawsze musi się liczyć z kosztami kupującego. Coraz częściej spotyka się rozwiązanie, w którym to koszt obsługi pośrednika w 100% pokrywa sprzedający, ponieważ to on zyskuje finansowo na transakcji.

Zalety kupna mieszkania z biurem nieruchomości!

Duże znaczenie w decyzji kupna mieszkania za pomocą biura sprzedaży jest bezpieczeństwo takiej transakcji, które biuro nieruchomości gwarantuje. Przedwczesne sprawdzenie nieruchomości przed jej zakupem oraz pomoc w sporządzeniu korzystnej umowy kupna-sprzedaży może zminimalizować możliwość oszustwa czy niekorzystnego zakupu. Można wymienić kilka dodatkowych kwestii, które pomogą podjąć decyzję w zawarciu umowy z agencją nieruchomości. Między innymi to oszczędność czasu i szybkość, z jaką znajdziemy idealne mieszkanie. Pośrednik w takim wypadku ma dostęp do większej ilości ogłoszeń, co znacznie przyspiesza cały proces poszukiwań.