klucz z brelokiem w ręku

W których dzielnicach Krakowa najlepiej kupić mieszkanie?

administrator 25 listopada 2021

Kupno nieruchomości to bardzo poważna decyzja i duża inwestycja, która niesie za sobą często konieczność zaciągnięcia kredytu i zgromadzenia środków na wkład własny na zakup mieszkania. Dlatego warto zapoznać się z zasadami, którymi należy kierować się podczas wyboru inwestycji, aby zakup spełniał oczekiwania inwestora, a mieszkanie zyskiwało na wartości z biegiem lat.

Dlaczego warto kupić mieszkanie w Krakowie?

Kraków to miasto o wyjątkowej architekturze oraz niesamowitej historii, które co roku przyciąga licznych turystów zarówno w polski jak i zza granicy. Jest to również ważny ośrodek akademicki, a potencjał rozwojowy Krakowa sprawia, że inwestorzy chętnie otwierają tutaj filie swoich firm. Dlatego stolica małopolski stała się prawdziwą kolebką dla deweloperów, a nowe mieszkania są wykupywane jeszcze na etapie projektu budynku. Jak więc wybrać idealną inwestycję dla siebie?

Gdzie kupić mieszkanie w Krakowie?

Dziś niemal każda dzielnica Krakowa przeżywa swój renesans. Stare kamienice w śródmieściu są odnawiane, a mieszkania w centrum oraz rozbudowana infrastruktura sprawiają, że w szybki i łatwy sposób można przemieścić się w dowolne miejsce. Nie bez znaczenia jest również zaplecze edukacyjne, rozrywkowe i gastronomiczne. Wiele mieszkań w korzystnych cenach można kupić trochę dalej od centrum. Dzielnice takie jak Krowodrza, Prądnicz Czerwony, Grzegrzółki czy Bronowice nieustannie się rozwijają. Powstają nowe osiedla mieszkaniowe z pełnym zapleczem dla przyszłych i obecnych mieszkańców. Decydując się na zakup mieszkania w jednym z tych miejsc, warto wziąć pod uwagę czas dojazdu do pracy oraz koszty utrzymania inwestycji.